#GENOWELOVE

#GENOWELOVE 2019-08-29T10:27:17+02:00

 

Samoakceptacja niejedno ma imię. To także super moc z której potęgi często nie zdajemy sobie sprawy. Jest naszym motorem do działania, pcha nas do przodu, dzięki niej dostajemy wiatru w żagle, tak bardzo potrzebnego do tego aby realizować się w życiu. W momencie kiedy jej zabraknie, lub co gorsza nigdy jej nie było, wpadamy w pewnego rodzaju otchłań, która nie pozwala nam normalnie funkcjonować, a to z kolei odbija się dosłownie na całym naszym życiu. Zamiast piąć się w górę, krążymy w labiryncie, bezskutecznie szukamy swojej drogi do osiągnięcia celu, który ma dać nam szczęście. Ostatecznie, z większym lub mniejszym hukiem spadamy w dół, mocno poturbowani z gorzkim poczuciem porażki. A czas i życie uciekają, z każdym rokiem coraz szybciej.
Ja w swoją przepaść wpadłam 19 lat temu, mocno się pogubiłam i właśnie przez ten czas nieustannie walcząc, próbowałam się z niej wydostać (o czym przeczytasz tutaj: https://tiny.pl/tfqsr) rujnując przy tym całe swoje życie zapominając o tym co tak naprawdę jest ważne. Kosztowało mnie to MASĘ pieniędzy, energii i czasu. W efekcie miałam ogromne poczucie utraty najlepszych lat i niespełnienia na wielu płaszczyznach.
Jednak w pewnym momencie to się zmieniło. Odkąd zaakceptowałam siebie i spojrzałam inaczej na swoje ciało (m.in. że ciągle się zmienia, raz jest lepiej a raz gorzej i tak już będzie zawsze m.in. przez różne schorzenia których nie da się ujarzmić w 100% raz na zawsze) ale też, a może przede wszystkim, moje całe życie, poczułam jednocześnie spokój ale i chęć do walki. Tym razem jednak nie o nieistniejący ideał którym zalewa nas świat, ale o SIEBIE i swoje nowe życie, które teraz chcę odbudować po zniszczeniach jakie dokonały się właśnie przez brak samoakceptacji.
Dlatego też razem z moją ukochaną Mamą, która jest na czele mojej niezawodnej drużyny wsparcia, postanowiłyśmy stworzyć projekt Twoje Jutro zaczyna się dziś i akcję #mamfun czyli mam fun bo jest plan jak właśnie odbudować swoje życie, zamienić na pozytywne to co negatywne i popatrzeć na nie z innej bardziej kolorowej perspektywy, nawet jeśli latami wydaje się, że gorzej być nie może, niezależnie co jest przyczyną.
Wprowadzeniem do samego projektu jest kampania #genowelove mająca na celu spojrzeć na swoje ciało inaczej czyli skupić się przede wszystkim na swoich atutach, ale także zaakceptować to czego w swoim wyglądzie nie zmienimy a to co jeszcze możemy, zróbmy w naprawdę odpowiedni (czyt. zdrowy) sposób. Dlaczego taki wstęp? Zazwyczaj nasze ciało (i to od najmłodszych lat) przysparza nam największych kompleksów, od tego wszystko się zaczyna a potem działa niczym efekt domina, wpływając na różne sfery życia. A kiedy dojdą do tego kompleksy wynikające z innych źródeł to…

Ja przez te 19 lat przeszłam naprawdę sporo. Mam na koncie wiele sukcesów ale i porażek. Wiem już co robiłam dobrze, a co źle. Chcę dzielić się swoim doświadczeniem ale i razem z moją Mamą przede wszystkim w ramach projektu konkretnie pomagać dzięki naszym Partnerom – których mamy nadzieję będzie wielu 🙂. Nasze wsparcie kierujemy nie tylko do osób chcących „uporać się” ze swoim ciałem ale także tych, które chcą potrzebują motoru do działania w kwestii samorozwoju, odbudowaniu swojego życia prywatnego etc. Po szczegóły zapraszamy na fanpage Twoje jutro zaczyna się dziś. Cieszymy się, że od pewnego czasu coraz głośniej porusza się temat akceptacji siebie, ruchu #bodypositive. My idziemy o krok dalej. Pokazujemy jakiego kalibru są konsekwencje braku samoakceptacji ale i co najważniejsze, chcemy dać narzędzia żeby to WSZYSTKO naprawić. Da się więcej niż myślisz! Musisz tylko chcieć i zrobić ten pierwszy krok w kierunku zmian.

P.S. Pamiętajcie, to dzięki genom jesteśmy wyjątkowi. Nie psujmy tego w pogoni za nieistniejącym ideałem.

P.S 2. W Twoich rękach jest więcej niż się Tobie wydaje, naprawdę! Uwierz, wiem co piszę 🙂. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do dalszej lektury bloga ale i  na Twoje Jutro zaczyna się dziś – na razie tylko na Facebooku, ale wkrótce startujemy też pod tym adresem!

Zdrowe ciało i głowa to najważniejsza przepustka do tego aby móc realizować swoje WSZYSTKIE plany.

Czas zacząć żyć, nie wegetować!

Kari

Fot. Dana Puciłowska