Zdrowo Docelowo

Zdrowo Docelowo 2019-05-20T02:09:21+02:00

Mając różne problemy zdrowotne, będąc na nieustannej diecie i bojąc się zrujnowania efektów (nie tylko pod kątem odchudzania ale przede wszystkim samopoczucia i stanu zdrowia) chcąc nie chcąc bardzo skomplikowałam swoje życie towarzyskie i rodzinne. Mimo szczerych chęci moich i otoczenia, nie zawsze miałam możliwość jedzenia swoich sprawdzonych i bezpiecznych dla mnie produktów, tym bardziej, że z czasem ich lista niebezpiecznie skracała się, a każde odstępstwo powodowało większe i szybsze skutki uboczne. W końcu zawładnął mną strach którego nie umiałam już pokonać, frustracja osiągała apogeum, a błędne koło zamykało się coraz mocniej i szczelniej. Pozostawał mi tylko płacz z bezsilności i żalu, że tak już będzie zawsze, a normalne życie jest już w moim przypadku nierealne. Na szczęście jednak, powoli przekonywałam się, że wcale nie jest tak źle jak mi się wydawało i wystarczyło wprowadzić kilka zmian, także w swoim podejściu do tego ogromnych rozmiarów ,na tamten moment, problemu. Ponadto, z czasem okazywało się, że świadomość społeczeństwa rośnie wprost proporcjonalnie do liczby osób żyjących z różnego rodzaju ograniczeniami, wynikającymi z problemów zdrowotnych czy światopoglądu. Dzięki temu, z każdym kolejnym miesiącem i rokiem powstawało (i jest to tendencja zwyżkowa!) coraz więcej miejsc nam przychylnych; zarówno w kwestii diety, pielęgnacji, zakupów, leczenia (w tym niekonwencjonalnego) ale i wielu innych.

Z racji swoich problemów, niezależnie od tego czy byłam w rodzinnym Poznaniu czy też gdziekolwiek wyjeżdżałam w Polsce czy też „w świat”, zawsze miałam potrzebę znalezienia odpowiedniego miejsca gdzie np. bezpiecznie zjem – na mieście czy w hotelu. Podczas kolejnych takich poszukiwań pomyślałam jakby to było pięknie mieć wszystko w jednym miejscu. Jaka byłaby to oszczędność czasu, a przede wszystkim od razu informacja gdzie przykładowo zjem zarówno bezglutenowo ale także będę mieć pewność, że w razie czego kucharz jest w stanie iść mi na rękę (tak jak to było podczas naszego wyjazdu na Boże Narodzenie gdzie obsługa wiedząc, że jestem na diecie, w Wigilię zapewniła mi pieczoną rybę choć w stałej ofercie była w każdym innym wydaniu ;)). Niestety, niejednokrotnie w różnych miejscach okazywało się, że nawet zwykła wymiana jednego produktu jest niemożliwa, nawet za dopłatą… Jednak zachęcona swoimi jednak coraz pozytywniejszymi doświadczeniami postanowiłam, że stworzę „przewodnik” gdzie w jednym miejscu będzie można znaleźć różnego rodzaju miejscówki potrzebne takim osobom jak ja – właśnie z różnego rodzaju ograniczeniami. Jak pomyślałam, tak zrobiłam (a raczej Kasia, specjalistka od zadań specjalnych :)) i w ten sposób powstało „Zdrowo Docelowo” 🙂 W jednym miejscu znajdziesz wszystko (z czasem! :)) czego potrzebujesz, niezależnie od tego w jakiej części świata jesteś lub zamierzasz być. Będziesz mieć wiedzę gdzie, ze względu na zdrowie czy przekonania, bezpiecznie zjesz (w knajpie czy np. w hotelu), zrobisz zakupy (nie tylko spożywcze) ale także znajdziesz potrzebnego specjalistę (w tym niekonwencjonalnego) ale i wiele innych. Po więcej szczegółów zapraszam tutaj:

Zdrowo Docelowo (w budowie, zapraszamy niebawem!)

P.S. Niestety mimo szczerych chęci, nie jestem w stanie sama odwiedzić (czy nawet znaleźć) wszystkich przychylnych nam miejscówek. Będę więc bardzo wdzięczna za podsyłanie mi sprawdzonych przez Was miejsc – podzielcie się swoimi wrażeniami i zdjęciami :). Razem twórzmy ten przewodnik :).